70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Poznajcie 10 powodów, dla których warto brać pożyczki.

ExpressCash to nalesza pożyczka bez bik pożyczka pod zastaw na sam dowód osobisty

Poznajcie 10 powodów, dla których warto brać pożyczki.

Pożyczki, to produkty finansowe, wśród których istnieje niemała konkurencja. Warto zapoznać się z powodami, dlaczego warto je brać. Dzięki temu artykułowi jednak nie tylko poznacie powody, lecz także dowiecie się, jak dobrze wybrać pożyczkę i na co zwracać uwagę w czasie wyboru. Pożyczka naprawdę się opłaca.

Każdy z nas ma jakieś potrzeby, które wymagają pieniędzy. Nieraz te potrzeby wynikają z naszej własnej woli, a nieraz po prostu jesteśmy zmuszeni na nie odpowiedzieć, właśnie w formie pieniężnej. Oczywiście możemy zaangażować nasze oszczędności, jednak chyba nie zawsze jesteśmy na wszystko przygotowani i czasem tych pieniędzy może zabraknąć. Co zrobić w takiej sytuacji? Jednym z najlepszych rozwiązań jest wzięcie pożyczki i właśnie w tym artykule poznacie powody, dlaczego warto brać pożyczki i będziecie mogli się przekonać, że pożyczki są lepsze od na przykład kredytu w wielu względach.

1. Spełniajmy swoje marzenia.

Chyba jednym z tych najlepszych powodów, który może do nas przemawiać i który będzie na początek najodpowiedniejszy to, że dzięki pożyczkom możemy spełniać swoje marzenia. Każdy ma jakieś mniejsze lub większe marzenia, które niestety wymagają zaangażowania pewnej sumy pieniędzy. Marzenia są po to, aby je spełniać, a do tego, nie powinniśmy ich zbyt długo ich odwlekać, bo w końcu skończy się tylko na tym, że nigdy nie spełnimy naszych marzeń i pozostanie pewien żal do samego siebie. Możemy się tłumaczyć tym, że brakuje nam pieniędzy, ale skoro tak jest, to musimy znaleźć sposób na to, żeby te pieniądze się znalazły. Najlepszym rozwiązaniem i chyba najszybszym, będzie wzięcie pożyczki. Wystarczy, że tylko wybierzemy sobie marzenie, jakie akurat chcemy spełnić i obliczymy, ile pieniędzy będzie nam potrzebnych. Potem już wystarczy tylko udać się do firmy udzielającej pożyczek i jest już po problemie.

2. Na ważne wydatki możesz mieć pieniądze od razu.

Każdy z nas ma jakieś ważne wydatki, nie zawsze one wynikają od nas samych i nie zawsze możemy je przewidzieć. Większość raczej nie szykuje się na takie wydatki, bo jest to tylko niepotrzebne zamrażanie pieniędzy, które można by przeznaczyć na coś innego. Jednak takich wydatków nie można odkładać w czasie i trzeba po prostu na nie odpowiedzieć. Nie chodzi tu przecież o jakieś błahe sprawy, lecz o coś naprawdę ważnego. Co może być dla nas tak pilnego, że nie może poczekać? Może to być mniej lub bardziej nieprzyjemna sytuacja. Przykładowo większość z nas, jeśli ma pracę oddaloną o kilka kilometrów od miejsca zamieszkania, to jako środek komunikacji wybiera auto, auto służy też jako dowóz dzieci do szkoły itd. Nagle jednak ten nasz samochód może nam się zepsuć i co mamy zrobić w takiej sytuacji, jeśli nie mamy pieniędzy na naprawę? Oczywiście niektórzy z naprawą mogą poczekać, ale auto jest jedno, a żeby zarabiać, trzeba dojechać do pracy. Nie zawsze można liczyć na znajomych, czy też komunikację miejską. Jednak na pewno nie zawiodą nas firmy udzielające pożyczek. Wystarczy tylko udać się do takiej i poprosić o pożyczkę, a następnie zapłacić mechanikowi za naprawę auta i już jest po problemie. Jednak to może być jedna z tych lżejszych sytuacji. Co może być gorszego? Może być na przykład coś, co jest związane z naszym zdrowiem. Niestety jakaś ciężka choroba, czy też jakiś ciężki uraz, może spotkać również nas. Oczywiście można liczyć na publiczną służbę zdrowia, jednak czasem lepiej jest nie ryzykować na przykład okresu oczekiwania. Decydując się jednak na prywatnych lekarzy, musimy ich opłacić, musimy też znaleźć pieniądze na leki i na ewentualną rehabilitację. W takich wypadkach pożyczka chociażby na samym początku, może okazać się dla nas niezbędna. Chyba o wiele lepiej jest mieć przez pewien czas zobowiązanie finansowe, niż musieć ryzykować swoje zdrowie.

3. Wszędzie pełno okazji.

Porzućmy jednak może te czarne scenariusze i przenieśmy się do nieco pogodniejszych przypadków, czyli do różnych okazji, z którymi możemy mieć do czynienia. Wokół nas odbywa się wręcz walka przedsiębiorstw o klientów i jest to walka, która zarówno odbywa się między przedsiębiorstwami, które udzielają pożyczek, jak i przedsiębiorstw, w których te pieniądze z pożyczek możemy wydać. Mogą to być naprawdę różne ciekawe okazje dla nas. Przykładowo w przypadku, gdy chcemy wziąć pożyczkę, warto czasem rozglądać się za okazjami i poświęcić temu trochę uwagi, bo może to się wiązać dla nas na przykład z obniżonym oprocentowaniem, gdzie każdy ułamek procenta może mieć dla nas znaczenie, bo to zawsze jakieś pieniądze. Może tez uda się trafić na przykład na wydłużenie okresu spłaty pożyczki, dzięki czemu nasz budżet poprzez mniejsze raty odczuje to lżej. Okazji może być jeszcze naprawdę wiele i zależą one od kreatywności przedsiębiorstwa, my po prostu powinniśmy skupić się na ich wyszukiwaniu. Jednak prócz wzięcia okazjonalnej pożyczki, czasem nawet opłaca się taką wziąć na normalnych warunkach. A to dlaczego? Ponieważ może akurat trafi się nam okazja w jakimś sklepie, której po prostu nie możemy przepuścić. Co jakiś czas są wielkie przeceny, które związane są po prostu z wyprzedażą towarów, albo takimi dniami, jak słynny czarny piątek. W takich okresach, dniach, warto wziąć nawet minimalną pożyczkę, aby mieć więcej pieniędzy, ponieważ może właśnie dzięki temu uda nam się zakupić jakiś produkt w o wiele niższej cenie, a normalnie nie byłoby nas na niego stać. Dlatego właśnie warto brać pożyczki, dla okazji.

4. Zainwestuj w siebie.

Pieniądze nie tylko mają służyć zwykłym wydatkom, lecz mogą przydać się także po to, aby się rozwijać i inwestować w siebie. Każdy z nas powinien obrać jakąś drogę rozwoju, która pozwoli na wspinanie się na coraz wyższe stanowiska, czy też na rozwijanie własnej firmy. Taki rozwój ma jednak przede wszystkim być dla samego siebie, aby odczuwać z niego satysfakcję. Ma on zwiększać ilość doświadczeń i polepszać kwalifikacje, jednak ma być też pewnym rozwojem czystko psychicznym. Do takich form rozwoju na pewno można zaliczyć książki, na których zakup może pozwolić sobie każdy, jednak trzeba tu również znaleźć miejsce na różne kursy internetowe i stacjonarne. Czasem mogą nam się naprawdę trafić takie kursy, z których żal byłoby nie skorzystać. Traktujmy to jako inwestycję w samego siebie, ponieważ jeśli dobrze wykorzystamy zdobytą wiedzą i doświadczenie, to na pewno kiedyś nam się to zwróci. Jednak takie kursy kosztują, a my nie zawsze jesteśmy finansowo przygotowani na takie wydatki. Co w takiej sytuacji zrobić? Najlepiej będzie po prostu wziąć pożyczkę, którą my przecież spłacimy, a w przyszłości na takiej inwestycji w siebie zarobimy.

5. Praktycznie żadnych formalności i szybkie pieniądze.

Pożyczki mają bardzo dużą przewagę na przykład nad kredytami pod względem formalności, które są wymagane przy tych produkcie finansowym. Jeśli ktoś z nas chce wziąć kredyt, nawet mały, to niestety musi liczyć się z tym, że będzie się wymagało od niego trochę papierkowej roboty. Po pierwsze trzeba zrozumieć umowę, którą się otrzymuje, a to nie zawsze jest takie jasne. Trzeba też przygotować się na to, że bank sprawdzi naszą zdolność kredytową, czyli to, czy stać nas na kredyt, automatycznie prosząc nas o zaświadczenie o wysokości naszych zarobków. Prócz tego sprawdzi również naszą historię brania kredytów, więc jeśli ktoś miał kiedyś problemy ze spłatą kredytu, to teraz bank będzie go darzył mniejszym zaufaniem, co może być pewnym problemem. W przypadku pożyczek nic z tych rzeczy nie jest wymaganych. Jedynie czasem, ale to bardzo rzadko wymaga się zaświadczenia o wysokości dochodów, lecz jest to już wyjątek od reguły. Tak naprawdę, to jedyną formalnością będzie podpisanie umowy. A co potem? Pozostaje oczekiwać na pieniądze, jednak w przypadku pożyczek nie będzie to długie oczekiwanie. Jeśli jest taka potrzeba, to można liczyć się nawet z tym, że pieniądze otrzyma się w kilkanaście minut.

6. Spróbuj negocjacji.

Pożyczki można brać w dużych przedsiębiorstwach, które stworzyły już sieć oddziałów, lecz również można brać w małych firmach, które mają zaledwie jeden oddział. O ile tych większych możemy darzyć większym zaufaniem, to jednak te mniejsze firmy mogą stanowić dla nas dodatkową okazję. Wynika to z tego, że często w tych małych firmach pracują właściciele i może okazać się, że możemy z nimi wynegocjować lepsze warunku umowy. Czasem są ściśle określone zapisy, których nie zmienimy, jednak zawsze warto próbować. Przecież właśnie w ten sposób można wpłynąć na obniżenie oprocentowania, można wydłużyć okres spłaty itd. Są to szczególiki, które jednak w przypadku większych kwot mogą mieć znaczenie. Wystarczy tylko znaleźć taką firmę i spróbować swoich sił biorąc pożyczkę na wynegocjowanych warunkach.

7. Wydajesz, gdzie chcesz i na co chcesz!

Pożyczka jest dla ludzi, którzy bardzo cenią swoją prywatność. Jeśli udajesz się do firmy udzielającej pożyczek, to ich jedynym zmartwieniem jest naprawdę jedynie to, aby raty były opłacone w terminie. Dostajesz więc pewną sumę pieniędzy, którą możesz tak naprawdę przeznaczyć, na jakikolwiek cel tylko byś chciał. Może to być cokolwiek, może to być twoja najgłupsza zachcianka i nikt cię z tego nie będzie rozliczać. Oczywiście zawsze warto mieć jakiś cel i nie marnować pieniędzy na głupoty, lecz może okaże się, że potrzebowaliśmy mniej pieniędzy na dany cel i trochę nam zostało. Wtedy albo możemy zaszaleć, albo wydać pieniądze na spłatę raty. To od nas zależy, co wybierzemy. Niestety tak nie moglibyśmy zrobić, jeśli wzięlibyśmy kredyt. Niech więc każdy sam się zastanowi, co jest dla niego lepsze.

8. Ogromna ilość ofert.

Na co dzień działamy i żyjemy w gospodarce teoretycznie rynkowej. Choć można na ten temat dyskutować, to przejawia się to w różnych cechach przedsiębiorstw i ogólnej sytuacji na rynku. Dzięki temu, że mamy kapitalizm, możemy korzystać z ofert całej masy istniejących i nowo powstających przedsiębiorstw. Jeśli tylko jakaś oferta nam się nie podoba, wystarczy, że poszukamy trochę dłużej i możemy znaleźć jeszcze lepszą ofertę od poprzedniej. Tak jest właśnie w przypadku pożyczek i ofert pożyczkowych, z którymi się spotykamy. Możemy korzystać z całej masy ofert, z którymi spotykamy się na co dzień, chodząc przez miasto, czy też przeskakując między stronami internetowymi. Czasem wystarczy poświęcić nawet kilka godzin i możemy znaleźć idealną ofertę.

9. Bierzesz tyle, ile chcesz.

Pożyczka to umowa na podstawie prawa cywilnego, a takich umów możemy mieć tyle, ile tylko chcemy. Możemy więc korzystać z tej możliwości, że tak naprawdę nikt nie może nas ograniczyć pod tym względem, ile pożyczek weźmiemy. Oczywiście wszystko powinno być w granicach rozsądku, jednak to od nas zależy, ile podpiszemy umów i ile będą wynosić nasze zobowiązania. W ten sposób możemy łączyć różne dobre oferty i promocje, zdobywając pieniądze na lepszych warunkach. Trzeba po prostu pilnować tego, by wszystko było przez nas spłacone w terminie.

10. Skorzystaj z Internetu.

Dzięki internetowi nasz świat rozwija się bardzo szybko. Również przedsiębiorstwa, w tym te, które specjalizują się w pożyczkach, kierują swoją ofertę do klientów za pomocą Internetu, a nawet w ten sposób sprzedają swoje produkty i usługi. Dzięki internetowi, aby wziąć pożyczkę, nie musimy nawet się ruszać z domu. Do tego wystarczą nasze podstawowe dane i ewentualne podpisanie umowy, którą przecież można nawet zeskanować. W kilka minut podamy potrzebne dane i również w kilka minut firma prześle pieniądze na nasze konto. Nic prostszego i szybszego nie znajdziemy. Dlatego, jeśli potrzebujemy szybko pieniędzy, to pożyczki są dla nas najlepsze.

Powodów, dla których warto wziąć pożyczkę, każdy z nas znalazłby na pewno jeszcze kilka. Jednak niezaprzeczalnie warto podejmować się tego zobowiązania, jeśli tylko mamy taką potrzebę, bo naprawdę warto. Zachowamy prywatność i jedyne, czym musimy się martwić, to ratami. Aż szkoda nie skorzystać.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments