70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Jak zasługiwać na ropie naftowej?

ExpressCash to nalesza pożyczka bez bik pożyczka pod zastaw na sam dowód osobisty

Jak zasługiwać na ropie naftowej?

Jak zarabiać na ropie naftowej

Jak zarabiać na ropie naftowej? Od wielu miesięcy jesteśmy bombardowani wiadomościami o szybko drożejącej ropie naftowej. Wielu inwestorów dziwi się ile na ostatnich zjawiskach można zarobić a jako zatem w realizacji zrobić. A inwestować w ropę można bardzo łatwo. Teraz w Polsce mamy kontakt do instrumentów finansowych i narzędzi, dzięki którym wszystek spośród nas potrafi w zaciszu domowego fotela czerpać ze zmian cen tego „czarnego złota”.
Dlaczego wszyscy pragną mieć ropę naftową ?
Ropa jest towarem, bez którego nie może działać żadna gospodarka. To niepowtarzalny spośród najbardziej pożądanych surowców strategicznych świata. Ceny ropy z ponad 10 lat są również z powodem nowego roku przekroczyły poziom 100 dolarów amerykańskich za baryłkę (1 baryłka to 159 litrów). Co dobrze, aktualnie, w miesiącu 2008, ropa kosztuje już 125 dolarów, podczas gdy dokładnie 10 lat temu, w miesiącu 1998, za baryłkę płacono marne 16$. Cena wzrosła czyli o prawie 800%.

Wzrost cen aż do 2006 roku był dość stabilny. W kolejnej części tegoż roku wystąpiła jednak znacząca obniżka ceny. Wartość ropy spadła z 78$ na 51$. Była wtedy przecież tylko chwila wytchnienia dla klientów. Od stycznia 2007 notowania znacznie szybko pną się w górę.

Czym faktycznie handlują inwestorzy i spekulanci?
Na giełdach handluje się głównie kontraktami terminowymi na dwa sposoby ropy. Drinku spośród nich jest Brent, wydobywana na platformach na Morzu Północnym, i kolejna to West Texas Intermediate, wydobywana na Bliskim Wschodzie, lecz w licznej ilości rafinowana w Kształtach Zjednoczonych – dlatego bardziej łatwa. Ta druga jest zazwyczaj o prawie 1-2$ droższa. Do ostatniego zespołu dochodzi jeszcze olej opałowy czyli London Gas Oil.

Na wszystkie rodzaje ropy budowane są kontrakty różnic kursowych (CFD), które możemy kupować i dostarczać na rachunku w przedsiębiorstwie maklerskim. Jeżeli mamy, że ceny ropy pójdą w głowę możemy kupić kontrakty CFD , jeśli jednak trafimy do wniosku, że wykonywa się na zbycie korekta to możemy kontrakty sprzedać. Dodatkowo, handlując kontraktami CFD czerpiemy z dźwigni finansowej. Żeby kupić ropę o cen np. 50.000 zł będziemy chcieli 3% depozytu zabezpieczającego czyli 1500 zł. Są zatem to transakcje dostępne dla dużego zakresie inwestorów.

Zobaczmy przykładową transakcję.

W dniu 2 kwietnia 2008 kontrakt CFD na ropę WTI kosztował 100 dolarów.

Inwestor kupuje dwa kontrakty po cenie 100 dolarów. Jeden kontrakt opiewa na 100 baryłek ropy zatem kupuje ropę o cen 2*100*100 USD = 20.000 USD (około 44 tysięcy złotych).

Aby kupić dwa kontrakty inwestor musi mieć na rachunku kwotę potrzebną na depozyt zabezpieczający w wysokości 3% czyli:

3%*20.000 USD = 600 USD (około1320 złotych).

Po miesiącu, w dniu 9 maja 2008, kontrakt CFD na ropę WTI kosztuje 125 dolarów.

Inwestor lokuje swoje wartości sprzedając dwa kontrakty po cenie 125. Na rachunek gotówkowy wraca kwota z depozytu zabezpieczającego a łączna wartość sprzedaży wynosi:

2*100*125 USD = 25.000 USD (około 55.000 złotych).

Zysk inwestora ma zatem: 25.000 – 20.000 = 5.000 USD (około 11.000 złotych)

Gdzie założyć rachunek maklerski i ile pragnę liczyć pieniędzy?
Aby czerpać z określonych transakcji należy zacząć rachunek w zakładu maklerskim, który sprzedaje kontrakty CFD. Dzięki wprowadzeniu polski do Grup Europejskiej mamy wysoki wybór brokerów z Londynu, których ceny prowizji należą do najprostszych na świecie. Biura maklerskie mogą obowiązywać w Polsce za pośrednictwem swoich agentów inwestycyjnych (nadzorowanych przez KNF) dzięki czemu wszystkie rzeczy powiązane z podłożem i robieniem rachunku urządzimy w języku polskim nie przejmując się z budynku lub swojego biura.

Konta na kontrakty CFD mogą żyć zarządzane w innych walutach (min. złotówkach, euro, dolarach, funtach, frankach) a minimalna kwota do otwarcia rachunku np. w EFIX Polska to 1.500 funtów bądź jej równowartość. Zakładając konto będziemy potrafili kosztować z kontraktów na ropę Brent, WTI oraz London Gas Oil a dodatkowo tysięcy innych instrumentów (indeksów, akcji, walut, metali, obligacji). Wszystko na poszczególnym rachunku inwestycyjnym obsługiwanym przez internet z dowolnego mieszkania na ziemi.

Kupować bądź sprzedawać?
Według zgodnych opinii analityków ceny ropy będą wielki. Ciągle występuje na nią popyt, w siłę jak dodają się światowe parki samochodowe. Teraz w Kształtach Połączonych jest 250 milionów pojazdów, natomiast w Chinach zaledwie 37 milionów. Nietrudno sobie wyobrazić, do czego prowadzi chiński park samochodowy. Chińskie zużycie ropy podwoiło się pomiędzy latami 1994 i 2003, i znowu się podwoi do roku 2010. Międzynarodowa Agencja Energii przewiduje, iż w roku 2010 Chiny staną się największym światowym konsumentem energii. Należy również pamiętać o dynamicznie utrzymujących się Indiach.

Potencjał wydobywczy ropy w końcach członkowskich Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) jest teraz niemalże wyczerpany. Nie sposób wciąż zwiększać wydobycia, mimo rosnącego zapotrzebowania. By ceny zatrzymywały się na niezmiennym poziomie niezbędne byłoby „pojawianie się” co mało lat kolejnej Arabii Saudyjskiej ze naszymi złożami.

„Ceny ropy będą jeszcze rosnąć, gdyż firmy naftowe za chwila inwestowały w realizację i infrastrukturę, by potrafiły sobie poradzić z większym popytem” – uważa finansowy guru Alan Greenspan, były stary FED.

Wszystko to natomiast prognozy wielkich banków inwestycyjnych sugerują dalszy rozwój cen ropy naftowej. Bank Goldman Sachs zakłada wzrost cen do ponad 140$ za baryłkę teraz w kolejnej części 2008 roku. Głośno twierdzi również, że notowania dostaną w układzie paru lat 200$.

Istnieje i inna część medalu. Drzewa nie są do nieba a spadające kamienie odkładają się w finale z ziemi. Na bardzo płynnym rynku możemy zatem oczekiwać również kontroli i gwałtownych spadków. Inwestorzy, którzy mają, że przychodzi czas odwrócenia mogą skorzystać kontrakty CFD do gry na spadki.

Ropa naftowa toż bardzo płynny towar natomiast jej zmiany wykorzystywane są przez miliony inwestorów na świecie. Dzięki innowacyjnym technikom i wzrostowi rynków finansowych możemy też obecnie w Polsce zawierać umowy na takich samych warunkach jak inwestorzy z Londynu, Tokio czy Nowego Jorku. Warto spośród tego używać.

Zobacz również Oil Profit

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments