70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Doradztwo podatkowe Gryfice

ExpressCash to nalesza pożyczka bez bik pożyczka pod zastaw na sam dowód osobisty

Doradztwo podatkowe Gryfice

podatek

Oto drugi z części artykułów dotyczących nowości w polskim ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy powinni być zainteresowani, gdyż zmiany dotyczą wielu dziedzin życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Kamień Pomorski

Kolei w około w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedne z najczęściej używanych walut internetowych. Cieszą się one znanym zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku zmieniły się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że większość zmian jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie już składanie corocznych deklaracji w Tytule Skarbowym. Już w głównym roku z obecnego uproszczenia ma skorzystać ponad 4 miliony polaków. Niestety wiele akcji będą młody firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli a prowadzenie firmy

Zmiany, które złapały się w uchwale o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Bardzo łatwiej będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z następnego roku mają przenieść swój skarb do zupełnie innego państwa, będą potrzebowały opłacić podatek o określi exit tax. Dla grupy osób będzie on stanowił 19%. Dodatkowe koszty poniosą także osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie musiał wypełnić kilka innych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym problemem w tym wypadku może wykazać się skompletowanie i dostarczenie dokumentacji, która powodować musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie stanowiła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary szanuje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż pojazdu będzie kilka opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Trudniej będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą jeszcze ci przedsiębiorcy, którzy będą chcieli sprzedać samochód lub całą flotę.
Wyższe kwoty ZUS

Składniki ZUS dla osób zakładających kampanię gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o jakiś 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie toż niewiele więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Bierze to pomysł na moc świadczeń, które w roku tym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Kamień Pomorski

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments