70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Dom maklerski ING Błonie

ExpressCash to nalesza pożyczka bez bik pożyczka pod zastaw na sam dowód osobisty

Dom maklerski ING Błonie

Że wszystek z nas jednak raz przechodził do robienia z Netflixem. Istnieje wtedy bowiem jedna z najciekawszych firm, która sprzedaje nam dostęp do filmów oraz seriali oczywiście w ramach miesięcznego abonamentu. Oprócz tego Netflix, poza platformą strumieniująca najlepsze prace filmowe i telewizyjne, trudni się również produkcją własnych filmów oraz seriali. Łatwo więc wywnioskować, że już usługi Netflixa odpowiedzialne są na wszystkim świecie.


Dom maklerski ING Sulejówek

W kwietniu ostatniego roku, spółka miała aż 182 miliony aktywnych subskrybentów na wszystkim świecie, tym samym kapitalizacja jej miała ponad 186 milionów dolarów.

Jak stawia się historia Netflixa?

Otóż wielu z nas, platforma Netflix odnosi się ze kreatywnością i innowacyjnością na stan młodego start-upu. Nie mniej jednak, marka ta stoi na zbytu już od ponad 22 lat, natomiast na samym wstępie była to tylko niewielka wysyłkowa wypożyczalnia płyt. Oczywiście od jednego początku spółka charakteryzowała się dość nowatorskim modelem biznesowym, który oparty istniała na technologiach nowych czyli płytach DVD zamiast- znanych dobrze- kaset VHS. W 2010 roku jednak nastąpił szybki rozwój renomy oraz zwiększenie jej działalności o różne usługi strumieniowania filmów oraz seriali online. W 2013 roku- czyli jedynie 3 lata później firma zaczęła zakładać własne produkcje filmowe.
Dom maklerski ING Sulejówek

Z tego składnika Netflixa zanotował najdynamiczniejszy wzrost w prywatnej przygody. W 2016 roku wypuściła ona aż 126 autorskich produkcji, czyli dobrze niż każda inna sieć na świecie. W 2019 roku Netflix był panem dla ponad 7000 pracowników. Nic więc dziwnego, że imprezy tej firmy są wyjątkowo kuszące dla inwestorów.

zobacz również Czy warto inwestować w Netflix?

Zyski, ale więcej i straty

Netflix był także stanowi spółką, która wiąże się głównie na łatwych jakościowo serialach oraz firmach. Nie mniej chociaż tego rodzaju strategia przyniosła firmie ogromne zadłużenie, które dwa lata temu miało aż 12 miliardów dolarów. Inwestorów skutecznie może odstraszać i nieustannie rosnąca konkurencja na aktualnym rynku. Bo o wkłady w sektorze VOD walczą i tacy giganci jak Amazon, Hulu, Disney czy tenże Apple.
Dom maklerski ING Sulejówek

Reklama

To akurat Amazon robi się być najogromniejszym konkurentem i niebezpieczeństwem dla Netflixa. W tymże roku przedstawiał on aż 97 milionów płacących subskrybentów, i taż Amazon podobnie jak Netflix również rozwija swoje autorskie produkcje, które cieszą się uznaniem oglądających. Na następnym miejscu kładzie się Hulu, który zanotował aż 78 milionów płacących subskrybentów. Pnie się on a zawsze wzwyż, by zawładnąć światowym rynkiem VOD. Kolejno czwarte miejsce zajmuje Disney, który natomiast nie wydaje si być dużym niebezpieczeństwem dla Netflixa.
Dom maklerski ING Sulejówek

Nie mniej jednak, nie można zapominać o tym, że na zbytu VOD jest też całkiem spore grono mniejszych firm oraz budów, jakie są na startu bardzo długiej drogi do ostatniego, by bronić się prawdziwymi potentatami. Aczkolwiek nie są one wstanie w żadnym wypadku zagrozić Netflixowi.

Wkłady w sektorze

Netflix zarówno w Europie jak a poza nią istnieje bezapelacyjnym liderem, w nawiązaniu do wszelkiego rynku VOD. Według dany z USA, możemy wywnioskować, że w 2019 roku zajmował on aż 158 milionów subskrybentów, co oznacza ponad 77% startu w sektorze, który całościowo liczy sobie aż 208 milionów użytkowników. Dla porównania, możemy powiedzieć, że największy konkurent Netflixa- Amazon zanotował jedynie 46 % udziałów na zbytu VOD. Huku- trzeci konkurent Netflixa był tylko 36 % udziałów. Posiłkując się znanymi z Europy, możemy powiedzieć, że jeszcze rynek VOD kontrolowany jest poprzez Netflixa, który w Europie ma 52% udziałów. Amazon zaś odnotował jedynie 21 % startów w lokalnym rynku VOD.

Kiedy można uzyskać akcje Netflixa?

By kupić akcje Netflixa, inwestorzy mogą zdecydować się na którąkolwiek z niewielu możliwości. Po pierwsze, najpopularniejszym sposobem jest zdecydowanie się na zakup akcji spółki na amerykańskiej giełdzie za pośrednictwem własnego domu maklerskiego. Inną z możliwości jest z kolei zainwestowanie poprzez kontrakty CFD, czyli zawarcie porozumienia pomiędzy inwestorem a maklerem. Jednak kontrakty CFD wydają nam i bezpośrednią, a tym samym wyłączną ekspozycję na prace Netflixa, a jeszcze możliwość inwestowania z dźwignią, co stanowi znaczne dla wielu inwestorów. Trzecią propozycją jest zakup akcji Netflixa za pomocą ETF-ów. Najlepiej zainteresować się:

ETF technologicznym, który w prywatnym sklepie zawiera akcje prawdziwych światowych gigantów jak np. Facebook, Amazon, Netflix, Apple i Google. I w ETF technologicznym często znajdziemy także akcje zagranicznych firm jak np. Tesla czy NVIDIA.
ETF rozrywkowy, który zbiera w sobie spółki medialne i rozrywkowe. Warto dodać, że to dzisiaj w współczesnym ETFie największy udział są tylko akcje Netflixa, a prócz tegoż potrafimy znaleźć w nim części takich jednostek jak Disney, Discovery czy Fox Corp.
Dom maklerski ING Sulejówek

EFT można osiągnąć przy pomocy brokerów forexowych i domów maklerskich.

Nie dysponuje określonej reakcje na pytanie czy inwestowanie w Netflixa jest korzystne czy także nie. Należy wziąć pod uwagę sukcesy i zadłużenie spółki, lecz też to, że jest ona światowym potentatem oraz jej stabilnej prac na zbytu VOD mało kto zagraża.

Dom maklerski ING Sulejówek

zobacz również Czy Warto Inwestować W Netflix?

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments